Hero Image

GİZLİLİK BİLDİRİMİ

YASAL

Bu Web Sitesinin sahibi Akzo Nobel N.V. (“AkzoNobel”) firmasıdır.

Kişisel verilerinizin korunması bizim için önemlidir. Bu Gizlilik Bildirimi’nde kişisel verilerinizi işleme şeklimiz açıklanmaktadır.

1. Kişisel verilerinizi neden işliyoruz?


Bu web sitesine kişisel verilerinizi gönderdiğinizde, verileriniz aşağıda belirtilen amaçlarla işlenebilir.

1.1. Sorgulara yanıt vermek veya sizinle iletişim kurmak için

Çevrimiçi iletişim formlarımızı kullanarak bizimle iletişime geçtiğinizde kişisel verileriniz tarafımızca işlenir.

Adınızı, unvanınızı, (firma) iletişim bilgilerinizi (e-posta adresiniz, telefon numaranız, şirketinizin adı) ve iletişim formunun açık alan girişinde bize ilettiğiniz diğer tüm bilgileri işleriz.

Bu bilgileri izninizi alarak işleriz. İstediğiniz zaman izninizi geri çekebilirsiniz.

1.2. Anketler ve diğer (pazarlama amaçlı) iletişimler için

Kişisel verilerinizi size ürün veya hizmetlerimizle ilgili anketler göndermek ya da pazarlama amaçlı iletişimleri iletmek, etkinlikler, özel teklifler ve AkzoNobel ürün ve hizmetleri hakkında güncel bilgiler vermek için işleriz. Profiller oluşturabilir ve bizimle kurduğunuz iletişimleri analiz edebiliriz. Böylece ilgi alanlarınız hakkında bilgi edinir ve iletişimlerimizi, kişisel ilgi alanlarınızı karşılayacak şekilde özelleştirebiliriz.

Adınız, adresiniz, bize bildirdiğiniz takdirde doğum tarihiniz, e-posta adresiniz, etkin bir şekilde ve gönüllü olarak ilgilendiğinizi bizimle paylaştığınız konuların yanı sıra, AkzoNobel web siteleri ve uygulamalarıyla kurduğunuz kayıtlı etkileşimler (bunlar için çerezler kullanılabilir), hem çevrimiçi (alışverişlerinizi profilinize bağladığınız takdirde) hem de çevrimdışı (çevrimdışı alışveriş yaptığınız zamanlarda) alışveriş geçmişiniz ve e-postalarımızda tıkladığınız bağlantılar aracılığıyla elde edilen veriler de tarafımızca işlenir.

Bu bilgileri izninizi alarak işleriz. İstediğiniz zaman izninizi geri çekebilirsiniz.

1.3. Ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi için​

Yeni ürün ve hizmetler geliştirmek, iyileştirme yapmak, web sitelerimizi iyileştirmek ya da değiştirmek, kullanım eğilimlerini belirlemek, promosyon kampanyalarımızın etkinliğini değerlendirmek, ticari faaliyetlerimizi yürütmek ve genişletmek amacıyla kişisel verileri toplu halde işleriz.

Toplu verileri kullanabiliriz. Bazı durumlarda adınız, e-posta adresiniz, IP adresiniz, cinsiyetiniz, ikamet ettiğiniz yer, posta kodunuz ve bu Bildirim’de sözü edilen ya da tarafınızca bize sağlanan diğer tüm bilgileri işleriz.

Bu bilgiler yasal ticari amaçlarımız doğrultusunda işlenir.

1.4. Web sitesinin teknik ve işlevsel yönetimi için​

Kişisel verilerinizi, bilgilere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olmak, ayrıca bu siteye erişimi ve sitenin işlevlerini iyileştirmek amacıyla işleriz.

IP adresiniz, kullandığınız internet tarayıcısı, ziyaret ettiğiniz web sayfaları, daha önce/daha sonra ziyaret edilen web siteleri ve ziyaretinizin süresi işlenebilir.

Bu bilgileri yasal ticari amaçlarımız doğrultusunda, yani müşterilerimizin web sitelerimizle nasıl etkileşim kurduğunu daha iyi anlamak için işleriz.

1.5. Bir AkzoNobel hesabı oluşturduğunuzda, hesabı yönetmek için​

İsteğiniz üzerine, satın alma işlemini sizin için kolaylaştırmak amacıyla size özel bir hesap oluşturabiliriz. Hesabınız oluşturulduktan sonra kişisel oturum açma bilgilerinizi size iletiriz.

Adınız, geçerli bir e-posta adresi ve istenen diğer tüm bilgiler işlenebilir. Ayrıca görünen adınızı, rolünüzü ve oturum açma verilerinizi de işleyebiliriz.

Bu bilgileri izninizi alarak işleriz. İstediğiniz zaman izninizi geri çekebilirsiniz.

1.6. Web mağazamızdan ürün satın aldığınızda, siparişinizi işlemek ve ilişkimizi yönetmek için​

Satın alma işleminizi işlemek, siparişinizi teslim etmek, siparişinizin durumunu bildirmek ve işlem hakkında sizinle iletişime geçmek için kişisel verilerinizi işleriz.

Bu amaç doğrultusunda en azından adınızı ve coğrafi adresinizi, telefon numarası veya e-posta adresi gibi iletişim bilgilerinizi, kredi kartı veya diğer ödeme bilgilerinizi, geçerli hüküm ve koşullarımızı kabul ettiğinize dair onayınızı ve bültenimizi almak isteyip istemediğinize ilişkin tercihinizi öğrenmemiz gerekir. Ayrıca bizden satın aldığınız ürünler hakkındaki bilgileri işleriz.

Kişisel verileriniz, satın alma sözleşmesinin yerine getirilmesi ve siparişinizin tarafınıza teslim edilmesi için işlenir.

1.7. Ödül çekilişlerine, etkinliklere, yarışmalara, promosyonlara ve/veya şans oyunlarına katıldığınız takdirde katılımınızı yönetmek için​

İzin verdiğiniz takdirde, size promosyonlar içeren e-postalar ve ödül çekilişlerine, etkinliklere, yarışmalara veya şans oyunlarına katılma davetleri gönderebiliriz. Bu aktivitelerden birine katılmayı tercih ederseniz aktivitenin düzenlenebilmesi için kişisel verilerinizi almamız gerekir.

Bu aktivitelerden herhangi birine katıldığınız takdirde, kazanmanız halinde size bilgi vermek, ödüllerin dağıtımını yapmak ve ödül çekilişlerine, etkinliklere, yarışmalara, promosyonlara ve/veya şans oyunlarına verilen tepkileri ölçmek amacıyla kişisel verilerinize ihtiyacımız olur.

Bu bilgileri izninizi alarak işleriz. İstediğiniz zaman izninizi geri çekebilirsiniz.

1.8. Yasalara ve yasal yükümlülüklere uygunluk ve AkzoNobel varlıkları ve çıkarlarının korunması​

Kişisel verilerinizi, (a) ikamet ettiğiniz ülkenin dışında geçerli olan yasalar ve karşı tarafı değerlendirme, kara para aklama, terör ve diğer suçların finansmanı hakkındaki kanunlar dahil olmak üzere geçerli kanunlar uyarınca; (b) yasal süreçlere uyum sağlamak için; (c) ikamet ettiğiniz ülkenin dışındaki kamu kurumları ve resmi yetkililer dahil, kamu kurumları ve resmi yetkililer tarafından bildirilen isteklere yanıt vermek amacıyla; (d) hüküm ve koşullarımızı ve diğer geçerli politikaları uygulamak için; (e) operasyonlarımızı korumak amacıyla; (f) bize, size veya başka taraflara ait hakları, gizliliği, güvenliği ve mülkleri korumak için ve (g) mevcut çareleri aramamıza ya da maruz kalabileceğimiz hasarları sınırlamamıza yardımcı olması amacıyla, uygun veya gerekli şekilde işleriz.

Adınız, iletişim bilgileriniz, AkzoNobel ile yaptığınız yazışmalar, ürün ve/veya hizmetlerimizi kullanımınız ve bu Bildirim’de belirtilen ya da tarafımıza ilettiğiniz diğer tüm bilgiler bir önceki paragrafta belirtilen amaçlardan herhangi biri doğrultusunda gerekli görülmesi halinde işlenebilir.


Bu bilgiler yasal ticari amaçlarımız doğrultusunda işlenir.

2. Kişisel bilgilerinizi kimlerle paylaşırız?


Kişisel verilerinizi bu Gizlilik Bildirimi’nde belirtilenler dışında üçüncü taraflarla paylaşmayız.

AkzoNobel grubundaki diğer kuruluşlar


Global bir şirketin parçası olmamız nedeniyle, kişisel verileriniz diğer AkzoNobel kuruluşlarına aktarılabilir. AkzoNobel, kişisel verilerinizin yüksek bir koruma seviyesiyle işlenmesini sağlamak için her AkzoNobel tüzel kişiliğinin kişisel verileri aynı koruma seviyesiyle ele almasını sağlayan AkzoNobel Bağlayıcı Kurumsal Kuralları’nı uygulamaya almıştır​

Hizmet sağlayıcılar ve diğer harici taraflar​


Bilgi teknolojisi ve ilgili altyapının sağlanması, güvenlik (kimlik ve erişim yönetimi dahil) hizmetleri, yasal, mali/muhasebeyle ilgili hizmetler ve diğer benzeri hizmetler gibi belirli veri işleme aktivitelerinin şirketimiz adına gerçekleştirilmesi için üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarla birlikte çalışabiliriz.

Kişisel verilerinizin sadece yukarıda belirtilen amaçlarla işlendiğinden ve verilerin güvenliğinin en iyi şekilde sağlandığından emin olmak için bu üçüncü taraflarla teknik, organizasyonel ve sözleşmeye dayalı önlemlerin (veri işleme sözleşmeleri) uygulanması kararlaştırılmıştır.


Kişisel bilgileriniz, yalnızca yasal olarak yükümlü tutulduğumuz durumlarda denetleme kurumlarına, vergi dairelerine ve araştırma kuruluşlarına verilebilir.

3. Kişisel verileriniz nerede saklanır?


Kişisel verileriniz ikamet ettiğinizden farklı bir ülkede depolanabilir ve/veya işlenebilir. AkzoNobel, verilerinizin başka bir ülkeye aktarılması durumunda, AkzoNobel’in kendi Müşteri, Tedarikçi ve İş Ortağı Verileri için Gizlilik Kuralları veya üçüncü taraflarla yapılan sözleşme düzenlemeleri uyarınca, gerekli ölçüde korunmaya devam etmesini sağlayacaktır.

4. Verilerinizin güvenliğini nasıl sağlarız?

Kişisel verileriniz gizlilik çerçevesinde ele alınır. Bu verilerin kaybolmasına veya yasa dışı biçimde işlenmesine karşı organizasyonel güvenlik önlemleri uygulanmaktadır. Güvenli sunucular, güvenlik duvarları ve şifrelemenin yanı sıra verilerin depolandığı konumlarda fiziksel koruma önlemleri gibi çeşitli güvenlik tekniklerinden yararlanmaktayız.

5. Kişisel verileri ne kadar süre tutarız?


Kişisel verileriniz, verilerin daha uzun süreyle tutulmasını gerektiren veya geçerli yasalarca buna izin verilen durumlar haricinde, bu Bildirimde belirtilen amaçları karşılamak için gereken süre boyunca tutulur.

6. Kişisel verilere ilişkin haklar


Kişisel verilerinizle ilgili belirli haklarınız vardır. Yasalar uyarınca, kişisel verilerinizin bir kopyasını talep etme ve makul şekilde mümkün olan durumlarda kişisel verilerinize erişim sağlamayı isteme hakkına sahipsiniz. Ayrıca kişisel verilerinizin düzeltilmesini ve silinmesini talep etme veya kişisel verilerinizin kullanımını sınırlama ya da buna itiraz etme hakkınız mevcuttur. Buna ek olarak, kişisel verilerinizi kullanmamız için verdiğiniz izni istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. İzninizi geri çekmeniz, izninizi geri çekmeden önce izninize dayanarak yapılan veri işleme aktivitelerinin yasallığını etkilemez. Ayrıca bir denetleme yetkilisine şikayette bulunma hakkınız bulunmaktadır.

7. Diğer web sitelerine yönlenen bağlantılar ve sosyal medya


Web sitesinde diğer web sitelerine yönlenen çeşitli bağlantılar görebilirsiniz. Bu web siteleri dikkatli bir şekilde seçildiği halde, bu web siteleri aracılığıyla işlenen kişisel veriler bizim sorumluluğumuzda değildir.

Ayrıca tarafımızca, sosyal ağ hesabınızı (örneğin, Facebook) kullanarak bir AkzoNobel hesabı oluşturma olanağı sunulmaktadır. Oturum açma kimlik bilgilerinizin sosyal ağ hesabınızdan içe aktarılmasını sağladığı için, bu seçenek hesap oluştururken zaman kazanmanızı sağlar. Lütfen bu “sosyal ağ ile oturum açma” seçeneğini kullandığınızda sosyal ağ aracılığıyla adınız, yaşınız, konumunuz, tercihleriniz, mesleğiniz gibi bilgilerin yanı sıra herkese açık profilinizde bulunan diğer bilgileri alabileceğimizi unutmayın. Bu bilgiler tarafımızca talep edilmez ancak sosyal ağ ile oturum açma seçeneği kullanıldığı için sosyal ağ tarafından bize sağlanır. Sosyal ağ ile oturum açma seçeneğini kullandığınızda, yalnızca hesabınızın oluşturulması için gereken bilgileri içe aktarırız ve diğer herhangi bir bilginin alınması halinde, sosyal ağ aracılığıyla alınan bu diğer bilgileri yok sayarız. Hesabınız oluşturulduktan sonra bizimle paylaşmak istediğiniz tüm bilgileri ekleme olanağına sahip olursunuz.

8. 16 yaşından küçük kişiler kişisel verilerini paylaşabilir mi?


16 yaşından küçük kişiler, ancak bir ebeveyninin veya yasal vasisinin bu Gizlilik Bildirimi’ni okuyup tarafımıza yazılı iznini iletmesi koşuluyla kişisel verilerini bizimle paylaşabilirler.

9. Kişisel verilerinizle ilgili sorularınız için kime başvurmalısınız?


Kişisel verilerinizle ilgili sorularınızı ana menüdeki “iletişim” bağlantısı aracılığıyla bize bir istek göndererek istediğiniz zaman iletebilirsiniz. İsteğinizi işlemek için adınıza ve iletişim bilgilerinize ihtiyacımız olacaktır (ve dolayısıyla bu bilgiler işlenecektir).